تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تاريخچه وبلاگ و وبلاگ نويسی

  سلام

   امروز فرصتی شد که سری به وبلاگ گروهی کتابداران گیلان بزنم و در این فاصله که مشغول خواندن مطلبی بودم، این مطلب را برای وبلاگ انتخاب کردم، که خواندنش خالی از فایده نیست.

  تاريخچه وبلاگ و وبلاگ نويسی

  برخی بر اين عقيده هستند که اولين وبلاگ توسط " تيم . برنرزلی " ( مخترع وب ) ايجاد  که در آن وی به سايت های جديدی که در آن زمان ايجاد و بر روی اينترنت فعال می شدند ، اشاره می نمود    http://info.cern.ch  دومين وبلاگ توسط "Marc Andreessen's " درNCSA ايجاد که وی نيز در آن عملياتی مشابه وبلاگ "برنرزلی " را انجام می داد( تا اواسط 1996 ) .

  در فاصله بين سال های 1996 تا 1997 که از آن به عنوان " انفجار وب " ، نام برده می شود ، چندين وبلاگ جديد ديگر نيز ايجاد گرديد . از وبلاگ های اوليه می توان به وبلاگ متعلق به Dave Winer ( اخبار مربوط Scripting ، وبلاگ Barger و Cameron Barrett  ، اشاره نمود . محتويات وبلاگ های اوليه اغلب شامل مجموعه ای از لينک ها و توضيحاتی بود که متناسب با علاقه نويسنده ، ايجاد می گرديد. در ادامه وبلاگ نويسان ، علاقه مند به  ايجاد وبلاگ هائی شدند که در آن مطالبی را درج می نمودند که خود تمايل به خواندن آن را در آينده داشتند  نظير دفترچه خاطرات شخصی . بدين ترتيب ، وبلاگ ها دارای شخصيتی خاص برای خود شدند که اين شخصيت را مستقيما" از مولف خود به ارث می بردند . ( شما با مطالعه دفترچه خاطرات شخصی هر فرد می توانيد با ابعاد متفاوت شخصيتی وی نيز تا اندازه ای که امکان دارد ، آشنا شويد  .

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 11 تير 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : وبلاگ ,ايجاد ,خاطرات شخصی ,دفترچه خاطرات ,وبلاگ توسط ,وبلاگ نويسی ,تاريخچه وبلاگ ,
  تاريخچه وبلاگ و وبلاگ نويسی

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55461
 • تعداد مطالب :148662
 • بازدید امروز :471888
 • بازدید داخلی :16716
 • کاربران حاضر :201
 • رباتهای جستجوگر:719
 • همه حاضرین :920

تگ های برتر