خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

درگذشت دکتر عباس حری

  دکتر عباس حری استاد برجسته کتابداری درگذشت:

   

   دکتر عباس حرّی در سال ۱۳۱۵، در مشهد و در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمد. در سال ۱۳۴۹ از دانشگاه مشهد در مقطع لیسانس رشته زبان و ادبیات انگلیسی، در سال ۱۳۵۲ از دانشگاه تهران در مقطع فوق لیسانس رشته کتابداری و در سال 1360 از دانشگاه کیس وسترن امریکا در مقطع دکترای کتابداری فارغ التحصیل شد.

  وی از ۱۳۵۳ به عنوان عضو هیأت علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران مشغول به کار شد و از همان ابتدا کوشید در روش‌های تدریس، مباحث درسی و چگونگی ارتباط با دانشجویان دگرگونی‌هایی در راستای بهبود كیفیت پدید آورد.


   
  دكتر حري، استادي سخت‌كوش و پرتلاش در عرصه علم كتابداري و اطلاع‌رساني، پيشقدم در بهبود كيفيت روش‌هاي تدريس و مباحث درسي و طراح نظريه اطلاع‌شناسي در جهان و داراي مقالات متعدد و كتب تأليفي و ترجمه بود، همكاري نزديك آن مرحوم با شوراي واژه‌گزيني فرهنگستان زبان و ادب فارسي در گروه واژه‌گزيني كتابداري و اطلاع‌رساني از كارهاي ماندگار آن زنده‌ياد مي‌باشد.
   
   
  سردبيري چند مجله وزين علمي و تخصصي اطلاع‌رساني و دبير ويراستاري دائره‌المعارف كتابداري و اطلاع‌رساني و ترجمه بيش از 170 مقاله براي دانشنامه جهان اسلام از جمله دستاوردهاي علمي و فرهنگي آن مرحوم مي‌باشد.
   
   
   
  اينجانب اين مصيبت وارده را به خانواده گرامي ايشان و جامعه كتابداري ايران تسليت گفته و از خداوند منان براي ايشان مغفرت و براي بازماندگان و شاگردان زنده‌ياد صبر مسئلت مي‌جويم.


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : كتابداري ,دانشگاه ,اطلاع‌رساني ,مقطع ,کتابداری ,دانشگاه تهران ,لیسانس رشته ,
  درگذشت دکتر عباس حری

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر